doświadczony zespół ekspertów
usługi najwyższej jakości
elastyczność i niezawodność
Panel logowania

FAQ

Wybór nazwy.
Powinieneś znać nazwe domeny (strony internetowej), którą pragniesz zarejestrować (np: twojanazwa.pl). Nazwa powinna byc przemyslana , powinna kojarzyć się z Tobą, nazwą Twojej firmy lub typem działalności, jaką prowadzisz. Nalezy pamietać, że domena jest wartością unikalną i nie istnieją dwie identyczne domeny, wiec pospiech przy ich rejestracji jest wskazany. Domeny rodzajowe okreslajace rodzaj działalnosci lub bezposrednio zwiazane z produktem dają porównywalnie znacznie większe korzyści plasując ich własciciela na "głównej ulicy" w wirtualnym swiecie.Posiadanie własnej domeny zwiększa dostępność serwisu - część internautów "strzela" szukając strony firmowej poprzez kojarzenie nazwy i rozszerzenia, np. www.firma.pl

Jak to sie dzieje ze strona sie wyświetla 24h.?
Aby Twoja strona wyswietlała się w sieci Internet oprócz tego, że jest wykonana, to zawartość całego dokumentu powinna byc umieszczona na komputerze który jest podłaczony do sieci internet 24h na dobe. Taki komputer nazywamy serwerem www.
Na serwerze przechowywana jest zarówno zawartość strony, jak i poczta elektroniczna.
Umozliwia to magazynowanie informacji dowolnej wielkości. Inni uzytkownicy podczas Twojej nieobecnosci łączą się z Twoim serwerem www, odczytuja zawartośc Twojej strony, pozostawiaja dla Ciebie pocztę. Ty po właczeniu swojego komputera łaczysz się ze swoim serwerem i odbierasz pocztę.

Rejestracja a hosting (hosting- utrzymywanie)
W tym miejscu bardzo istotna uwaga. Nalezy wiedzieć, że posiadanie domeny nie jest w jakikolwiek sposób zwiazane z koniecznoscia wyboru konkretnego serwera.
Rejestracja domeny jest pewną procedurą, która mówi o tym,że nabywają Państwo prawa do jej wyłacznosci i dysponowania w nią w indywidualny sposób. Jednym słowem być jej włascicielem to jedno, a utrzymywać ją na serwerze to odrębna sprawa. Proces rejestracji głównie dotyczy prawa własności. (lecz równiez uwzglednia tzw. hosting czyli miejsce przechowywania treści strony). Jeśli nie jesteś zdecydowany lub zorientowany podczas procedury rejestracji jaki hosting jest dla Ciebie najlepszy. Mozesz domene tylko zaparkowac a pożniej uzupełnisz dane dotyczaca hostingu( opiekuna technicznego). Domena może być w dowolny sposób przenoszona między serwerami różnych dostawców usług tak, że odbiorca nie zauważa zmian i problemów z dostępem do zasobów.

Parkowanie domeny.
Parkowanie domeny jest usługą przeznaczoną dla osób, które nie chcą w tej chwili publikować własnych stron, chcą jednak zarezerwować domenę internetową do przyszłego wykorzystania. Parkowanie polega na bezpłatnym użyczeniu naszych serwerów DNS dla potrzeb utrzymania Twojej domeny. Po wpisaniu jej w przeglądarce stron internetowych oglądający zobaczy stronę tymczasową zaparkowaną na naszym serwerze domenę można w każdym momencie wykorzystać do stworzenia serwisu WWW, kont pocztowych i innych usług,

Co to znaczy "zarejestrować domenę"?
Rejestracja domeny nie jest równoznaczna z jej wykupieniem - co roku operatorzy domen pobierają za nią opłatę, a jeśli ta nie zostanie uiszczona - kasują domenę. Najprościej więc porównać rejestrację domeny do dzierżawy na czas nieokreślony.

Kiedy płacę za rejestrację domeny?
Zasada ogólna - po otrzymaniu jakiegokolwiek dokumentu w tej sprawie. (faktury z NASKu, faktury od Consulting Service - własciciela serwisu www.RejestratorDomen.pl).

Ile trwa rejestracja domeny?
Ogólnie zależy to od operatora - przyjęło się, że rejestracja lub przeniesienie domen krajowych trwa (.pl) - do 5 dni roboczych. Staramy sie to robic w kila minut do kilku godzin od wpłyniecia pieniedzy na nasze konto (rejestracja).

Adresy internetowe w języku ojczystym
Mozna bezpłatnie pobrać wtyczkę aby dostowować swoją przeglądarkę.
http://www.idnnow.com/index.jsp

Jak sprawdzić, kto jest właścicielem domeny?
Mozna to sprawdzic w naszej bazie WHOIS.

W przypadku domen polskich w bazie nie ma danych osób prywatnych (ze względu na obowiązujące prawo).

Procedura rejestracji

Krok 1
Wybierz nazwę która chcesz zarejestrować sprawdź jej dostępność dla innych rozszerzeń.
W tym kroku wybierasz domeny dla trzech typów rozszerzeń dowolnego np.: . .pl
Oraz z pola wyboru dla domen funkcjonalnych i regionalnych. Rezultaty zobaczysz w kroku 2

Krok2
Wybierz nazwy które chcesz zarejestrować , dodaj inne nazwy , poznaj ceny.
W tym kroku pojawiają się wszystkie tylko dostępne domeny wybrane w kroku pierwszym, oraz istnieje możliwość zrezygnowania z poszczególnych na tym etapie oraz dodanie nowych innych. Ten krok można powtarzać w nieskończoność dodając kolejne domeny do rejestracji.
W kroku tym przy każdej domenie ustawiony jest okres na jaki chcesz rejestrować 1, 2 lub 3 lata. Oraz podana cena poszczególnych oraz sumaryczna.
Po wybraniu wszystkich domen przyciskamy "rejestruj zaznaczone"

Krok 3
Uzasadnienie prawa do posługiwania się domeną
Tu uzasadnienie wybieramy z listy lub wpisujemy własne. 

Krok 4
Rejestracja nowego użytkownika, logowanie
Jako nowy użytkownik serwisu przechodzisz przez proces rejestracji tylko raz zakładając sobie własny login i hasło. Podajesz dane typu: osoba fizyczna czy firma , potem zależnie
od potrzeb dane osobowe lub firmowe , adres, telefon, e-mail , NIP, REGON, PESEL..
Jeśli już kiedyś się rejestrowałeś, Twoje dane są w naszej bazie i nie musisz ich wypełniać wystarczy się zalogować , pominiesz wtedy krok 5 i znajdziesz się w 6.

Krok5
Opiekun techniczny , hosting
Ta część to część wybitnie techniczna , i można przez nią przejść na dwa sposoby.
Jeśli ma się pojecie o hostingu zna serwery nazw i dane firmowe oraz kontaktowe opiekuna technicznego to wchodzimy w zakładkę hosting i wypełniamy wszystkie pola. Jeśli nie mamy o tym pojęcia lub po prostu nie mamy czasu , ten punkt zawsze można uzupełnić później. Należy wtedy skorzystać z zakładki parkowanie. Parkowanie jest bezpłatne przez 30 dni
i w tym czasie należy podjąć decyzję co do oferty hostingu. Wciśniecie zakładki parkowanie podstawia serwery automatycznie i przenosi do kroku 6

Krok6.
Potwierdzenie danych i wysłanie wniosku
Proszę uważnie przeczytać potwierdzenie danych i potwierdzić dane oraz wydrukować fakturę proformę , która należy opłacić w okresie do 7 dni. Po opłaceniu faktury domena
z zarezerwowanej otrzyma status zarejestrowanej. Status zarezerwowanej widać po zakończeniu kroku 6 pod linkiem przeglądarka.

Zapraszamy również do zapoznania się z panelem administracyjnym "Twoje domeny" gdzie można zobaczyć swoja zarezerwowana domenę, oraz wydrukować dowód wpłaty / polecenie przelewu. Wszystkie dokumenty księgowe za jednocześnie wysyłane na e-maila podanego przy rejestracji.


 

Akceptujemy formy płatności:
Partnerzy:
Copyright 2010 by Hostilla.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Proszę czekać ...